NAUJIENOS

2022 m. balandžio mėnuo

Pavasarį įprasta  švarintis,  darbuodamiesi  kieme, pabuvome gryname ore, pajudėjome.

Šv. Velykų proga linkime dėkingai žvelgti į praeitį, aistringai gyventi dabartimi ir viltingai apkabinti ateitį! Linksmų šventų Velykų!

Vaikai susipažino su Pasvalio Užimtumo tarnybos darbuotojų darbu. Šios įstaigos specialistai vaikams suteikė daug naudingos informacijos, kuri ateityje tikrai pravers.

Odontologijos klinikos ,,Sidenta“ specialistai pasakojo vaikams apie odontologo darbą, kasdienį jų tikslą išlaikyti pacientų gerą burnos higieną, kad sveiki ir sutaisyti dantys leistų ne tik mėgautis maistu, bet ir džiaugtis gražia šypsena. Dėkojame odontologijos klinikos ,,Sidenta“ specialistams už galimybę susipažinti su odontologo specialybe.

Prasideda darbų maratonas darže, bene svarbiausias darbas yra daržovių sėja.

Kūrybinis užsiėmimas ,,Gražiausia mamos suknelė“ skirtas Motinos dienai paminėti.

2022 m. gegužės mėnuo

Grūžių vaikų globos namų direktorė L. Petrauskienė ir vyr. socialinė darbuotoja J. Karpinienė dalyvavo apskrito stalo diskusijoje prie arbatos puodelio su globos centro padalinio vadove A. Bučinskiene ir globos koordinatore G. Falkiene. Diskusijos tema ,,Palydėjimo paslauga jaunuoliams“.

Grūžių VGN direktorė L. Loreta Petrauskienė , šeimos krizių centro soc. darbuotoja K.  Praniauskienė , vyr. soc. darbuotoja J. Karpinienė susitiko pokalbiui prie arbatos su Panevėžio M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centro socialinio darbo dėstytojomis ir jų studentėmis. Susitikimo tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, gyvai pabendrauti. Direktorė ir darbuotojos pristatė palydėjimo paslaugos jaunuoliams ir šeimos krizių centro teikiamas paslaugas. O atvykę svečiai supažindino su profesinio rengimo centro istorija, siūlomos profesijomis. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Pasvalio rajono Grūžių vaikų globos namų darbuotojai dalyvavo pirmosios pagalbos paskaitoje, kurią vedė Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras specialistė.

Vaikai dalyvavo tarptautinėje senovinės technikos suvažiavime ,,Mes važiuojame 2022″.

Smagi sekmadienio popietė Pasvalio baseine.

Edukacinė išvyka „Nuo kiaušinio iki vištos“. Šios edukacijos tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš atrodytų paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė . Dėkojame Audra Banaitienė už išsamų pasakojimą apie vištų auginimą ir galimybę apsilankyti šeimos ūkyje.

Lankėmės Pasvalio krašto muziejuje ir šventėme Muziejų naktį kartu ,,Kai ateina naktis… muziejaus eksponatai atgyja“. Magiškos ekskursijos fotografuoti nebuvo galima, bet išduosime, kad laikas prabėgo akimirksniu. Ragavome virtinių, naminės duonytės, lašinukų, kumpio, šokome ir dainavome.

2022-05-13 vyko nuotolinis susitikimas su Pasvalio rajono seniūnijų socialinio darbo organizatoriais bei Pasvalio socialinių paslaugų centro Šeimos padalinio atvejo vadybininkais ir socialiniais darbuotojais, dirbančiais su socialinę riziką patiriančiomis šeimomis. Direktorė Loreta Petrauskienė pristatė akredituotas socialinės priežiūros paslaugas: palydėjimo paslaugą jaunuoliams nuo 16-iki 24 amžiaus bei intensyvią krizių įveikimo pagalbos paslaugą.

Vaikai vyko į Vaškų žemės ūkio bendrovę ir jame įsikūrusį žirgyną ,,Gintarinė pasaga“. susipažinti su naminiais gyvūnais. Toks artimas vaikų bendravimas su gyvūnais ne tik plečia jų biologines žinias, bet ir stipriai veikia jų augantį emocinį intelektą, jie mokosi rūpestingumo, švelnumo, susipažįsta taip pat ir su žmonėmis, kurie didžiąją gyvenimo ir širdies dalį paskyrė būtent gyvūnų auginimui, globai ir priežiūrai – vaikai stebėjo jų darbą, jų elgesį su gyvūnais ir labai jais žavėjosi.

Grupinis užsiėmimas ,,Santuoka ir partnerystė“, kurį vedė soc. darbuotoja Neringa. Užsiėmimo metu vaikai aiškinosi, kuo skiriasi santuoka ir partnerystė, atrinko raktinius žodžius, domėjosi internete surasta informacija ir ją lygino, diskutavo, klausinėjo ir juokavo.

Apie Pasvalio raj. Grūžių vaikų globos namų teikiamas socialines paslaugas galite paskaityti ne tik internetiniame globos namų puslapyje, bet ir Pasvalio miesto gegužės 17 d. Nr.55 (10346) laikraštyje ,,Darbas“.

Kūrėme grožį kartu su profesionalia floriste Edita Urbšiene. Užsiėmimo metu vaikai ir darbuotojai ne tik išmoko gėlių sodinimo paslapčių, bet ir sukūrė kompozicijas, kurios jau papuošė mūsų namučių palanges ir aplinką.

Pasvalio raj. Grūžių vaikų globos namų direktorė ir vyr. soc. darbuotoja kartu su Pasvalio socialinių Paslaugų centro direktore, ir darbo su šeimos padalinio vadove dalyvauja dviejų dienų konferencijoje Vilniuje ,, Socialinių paslaugų kokybės kultūrą keičiančios patirtys“ Antrosios dienos konferencijos metu bus aptarta socialinių paslaugų kokybės vizija Lietuvoje, socialinių paslaugų kokybės sistemos gerinimo įrankiai.

Šiandien Grūžių vaikų globos namuose svečiavosi Asociacija ,,Lietuvos Motociklistų Klubas (LMK) su programa ,,Saugiai į vasarą“, kurios metu vaikus, darbuotojus ir kitus šventės dalyvius supažindino su savo klubo istorija, veikla, svajonėmis, motociklais, o pats įspūdingiausias, labai lauktas šventės momentas – pavėžinimas šia transporto priemone.

Grupės užsiėmimas „Piešinys draugui“.

Kiek daug gerų emocijų gali suteikti išėjimas iš namų, susitikimas su bendruomene, pasibuvimas kartu, nuoširdus pabendravimas, atsipalaidavimas, šypsenos, dėmesys ir laikas vaikams. Tokių džiugių akimirkų š. m. gegužės 27 dieną netrūko Pasvalio miesto parke, kur vyko tradicinė vaikų ir šeimos dienos šventė.

Šventėme Tarptautinę vaikų gynymo dieną. Ginkime ir saugokime visus ir kiekvieną vaiką nuo patyčių, pykčio, smurto, prievartos. Leiskime jiems augti, patirti, pažinti. Supraskime. Apsupkime vaikus nuoširdžia meile, pagarba ir pajusime, kad visa tai grįžta mums atgal su kaupu.

2022 m. birželio mėnuo

Druskininkų muziejus „Girios aidas“…pramogauja soc. darbuotoja Neringa ir Orinta. Abi kaip susitarę sako, kad laikas praleistas įspūdingai.

Gražią vasaros dieną išėję pasivaikščioti prisirinkome įvairiausių augalų džiovinimui. Tyrinėjome augalų sandarą, aiškinomės kuo skiriasi vienmečiai ir daugiamečiai augalai. Mokėmės augalų pavadinimus.

Grupinis kūrybinis užsiėmimas ,,Tėčio kaklaraištis“.

Vaikai kartu su soc. darbuotojo padėjėja Audrute dalyvavo Saločiuose vykusioje Antaninių šventėje ant Mūšos upės kranto ,,Žvaigždės kviečia į Saločius“.

Išėję pasivaikščioti į mišką, kiekvieną kartą patiriame įvairiausių nuotykių. Šį kartą miškas Šeimos krizių centro gyventojus ir soc. darbuotojo padėjėją Aliną pavaišino žemuogėmis.

Grūžių vaikų globos namuose lankėsi svečiai iš Norvegijos.

Kai lietus lyja visą dieną vaikai Šeimos krizių centre nenuobodžiauja, darbeliai iš džiovintų augalų reikalauja daug kantrybės, kruopštumo ir atidumo.

Diplomų teikimo šventė Pasvalio Riešuto mokykloje.

Soc. darbuotojo padėjėja Audrutė papasakojo vaikams apie Joninių šventės tradicijas. Bepindami vainiką iš lauko gėlių vaikai sužinojo apie paparčio žiedo ieškojimą, kupoliavimą, šokinėjimą per laužą, vainikų pynimą ir plukdymą, meilės burtus ir ateities spėjimus, pasirodo, Joninių ritualai yra vieni spalvingiausių.

Vaikai su soc. darbuotoja Neringa dalyvavo Pasvalio miesto šventėje ,,Vys par to alo“.

Lukai, Eiviltai, Karolina tegu Pirmosios Komunijos proga uždegta žvakutės liepsnelė niekada neužgęsta Jūsų širdutėse ir būna tarsi toji amžinoji šviesa, vedanti Jus tvirtu tikėjimo keliu iki pat Jūsų gyvenimo pabaigos.

Lukas ir Eiviltas lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre, vaikinai susipažino su centru, pabendravo su dėstytojais ir gavo atsakymus į rūpimus klausimus dėl profesijos pasirinkimo.

Išvyka į Vaškų seniūniją. Išvykos tikslas – išsiaiškinti kas yra seniūnija ir kokias funkcijas ji atlieka.

Šiandien vaikai su darbuotojomis dalyvavo žygyje ,,Užmiršti dvarai ir jų kapinės“, kurį organizavo Grūžių kaimo biblioteka. Žygio metu bibliotekininkė pasakojo buvusių dvarų istorijas, aplankė išlikusias kapines. Įveikti 7.2 km.

2022 m. liepos mėnuo

Vaikai su soc. darbuotojo padėjėja Audrute dalyvavo Vaškų miestelio pašėlusioje diskotekoje, kurios metu nesuvaldomai liejosi muzika, dainos ir šokiai.

Pirma diena prie jūros Šventojoje. Pasimėgavome pajūrio teikiamais malonumais, pasistiprinome kavinėje ,,Po liepa“, sūpėmės karuselėse, kepėme šašlykus, palydėjome saulę.

Antroji atostogų diena. Aplankėme Japonijos sodą, miniatiūrų parką „Babilono sodai“, tai lyg kelionė aplink pasaulį, atsisveikinome su jūra, pasistiprinome kavinėje ir saugiai grįžome į namučius.

Liepos 6 – oji ant Velniakalnio: kur vaikai su soc. darbuotojo padėjėja Audrute šventė ,,Mindaugines“ ir giedojo himną.

Orinta labai mėgsta ,,Rafaello“ saldainius ir juos valgytų kiekvieną dieną, bet tokio delikateso kaina yra pernelyg didelė. Tačiau mergaitė su soc. darbuotojo padėjėja Birute šį saldumyną pasigamino namuose, o rezultatas pranoko visus lūkesčius, nes saldainiai buvo labai skanūs ir nesiskyrė nuo parduodamų parduotuvėje.

Pieno, ledų ir uogų kokteiliai populiarūs visame pasaulyje, ypač vasarą, kai karšta. Ir nieko keisto, nes vėsus kokteilis gali ne tik numalšinti troškulį, bet ir labai skanus bei sveikas, ypač naminis.

Po sunkaus darbo, tiesiog būtina pasimėgauti ledinuku.

Vaikai kartu su soc. darbuotojo padėjėja Aukse, keliavo dviračiais nuo Grūžių kaimo iki Skalių kalno. Šį kartą keliavimo priemonė buvo dviračiai. Pirmiausia teko prisitaikyti prie visų važiavimo tempo ir draugiškai riedėti keliu, vadinasi, visi turėjo paklusti komandinei dvasiai. Kelionė vyko sklandžiai, o keliaudami vaikai grožėjosi gamta, kol galiausiai pasiekė kelionės tikslą – Skalių kalną. Šiame nuostabiame gamtos kampelyje ant laužo pasigamino pietus, pasistiprino ir saugiai grįžo į namučius. Įveikti 26 kilometrai.

Vaikai su soc. darbuotojo padėjėja Birute jau ruošiasi žiemai ir virė vyšnių uogienę.

Meniu